Teletechnika

Sprawność działania wewnątrzbudynkowej infrastruktury przeznaczonej do komunikacji ma kluczowe znaczenie w obiektach wykorzystywanych do prowadzenia działalności gospodarczych. To przede wszystkim instalacje teletechniczne związane z telefonią i Internetem wymagające specjalistycznych rozwiązań w zakresie telekomunikacji, dzięki którym będą mogły pracować bez zakłóceń. Dlatego warto zlecić ich wykonanie specjalistom z odpowiednim doświadczeniem. Teletechnika, obejmująca montaż m.in. słupów kablowych, to jedna ze specjalizacji firmy Lambda. Dysponujemy wiedzą i rozwiązaniami, umożliwiającymi tworzenie nawet najbardziej złożonych systemów. Od podstaw zaprojektujemy wszystkie układy i zajmiemy się ich wdrożeniem, gwarantując satysfakcję z efektów realizacji usług – zapraszamy do kontaktu!

Teletechnika

Co wchodzi w skład instalacji teletechnicznych?

To rozległe pojęcie, które w bardzo ogólny sposób określa rozwiązania służące do przesyłania informacji drogą przewodową oraz bezprzewodową. Instalacja teletechniczna może więc dotyczyć np. infrastruktury związanej z telewizją przemysłową, systemami alarmowymi, połączeniami sieciowymi czy kontrolą dostępu w budynku. Zadaniem teletechników specjalizujących się w ich projektowaniu oraz budowie, jest przygotowanie sprawnej i jednocześnie bezpiecznej infrastruktury do telekomunikacji.

Zależnie od rodzaju, obejmuje ona m.in. różnego rodzaju:

 • urządzenia sieciowe (np. routery i serwery),

 • okablowanie strukturalne,

 • czujniki (np. dymu i ruchu),

 • kamery,

 • urządzenia związane z kontrolą dostępu.

Wszystkie powyższe elementy muszą być połączone w ramach instalacji teletechnicznej w taki sposób, aby mogły sprawnie i bez zakłóceń komunikować się ze sobą.

Teletechnicy zajmują się także doborem elementów montażowych

Bardzo ważną częścią każdej takiej instalacji są różnego rodzaju akcesoria umożliwiające montaż tworzących ją urządzeń czy kabli. Najczęstszym sposobem przesyłania sygnałów telekomunikacyjnych są podstawowe elementy infrastruktury radiokomunikacyjnej:

 • Kanalizacja teletechniczna,

 • Słupy kablowe do umieszczania ciągów kablowych napowietrznych,

 • Szafy, pomieszczenia służące do umieszczania urządzeń elektrycznych związanych z teletechniką,

 • Koryta, listwy służące do rozprowadzenia wewnętrznego okablowania do telekomunikacji.

Świadczymy kompleksowe usługi z zakresu projektowania i budowy instalacji teletechnicznych

Nasza firma istnieje na rynku od 1989 roku i od samego początku głównym obszarem jej działania jest telekomunikacja. Mamy ogromne doświadczenie w zakresie wdrażania instalacji teletechnicznych na zlecenie przedsiębiorstw z różnych sektorów gospodarki. Cieszymy się ogromnym zaufaniem, czego najlepszym dowodem jest uzyskanie Certyfikatu Wiarygodności Biznesowej.

Lambda świadczy kompleksowe usługi związane z szeroko rozumianą teletechniką:

 • opracowanie dokumentacji projektowej

 • budowa sieci telewizji kablowej

 • obsługa formalno-prawna inwestycji

 • sieci światłowodowe

Jesteśmy otwarci na realizację każdego, nawet najbardziej wymagającego projektu dotyczącego wdrożenia instalacji teletechnicznej. Jeśli macie Państwo pytania związane z usługami z zakresu teletechniki – zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Chętnie przedstawimy najlepsze rozwiązania dla telekomunikacji, które będą dopasowane do konkretnych potrzeb i doradzimy w ich wyborze. Zajmiemy się także wdrożeniem, zapewniając kompleksowe wsparcie przy obsłudze całego przedsięwzięcia.

Skontaktuj się z nami
Teletechnika
Instalacja wzmacniacza gsm - lambda

ul. Siennicka 30, 80-758 Gdańsk

 

biuro@lambda.gda.pl