Infrastruktura radiokomunikacyjna

Przekazywanie informacji jest dziś jednym z najbardziej rozwiniętych obszarów gospodarki. Sprawna komunikacja to niezbędny element efektywnie działających przedsiębiorstw, instytucji publicznych i wszystkich służb państwowych. Jednak działanie systemów przekazywania informacji jest mocno uzależnione od istniejącej infrastruktury. Radiokomunikacja do prawidłowego funkcjonowania wymaga rozbudowanej sieci składającej się z niezbędnych elementów takich jak maszty antenowe, elektroniczna aparatura stacji przekaźnikowych oraz systemy zasilające.

Infrastruktura radiokomunikacyjna

Maszty antenowe, przekaźniki, instalacje

Mimo znacznego postępu technologicznego w dziedzinie telekomunikacji bezprzewodowy przesył sygnału radiowego na większe odległości wymaga umieszczenia nadajnika ponad przeszkodami terenowymi, na takiej wysokości by rozchodzenie się fal nie było ograniczane ani przez nie, ani przez krzywiznę ziemi czy zjawiska atmosferyczne. Metodą zapewnienia optymalnego usytuowania urządzeń nadawczo-odbiorczych jest budowa wież telekomunikacyjnych.

Maszty antenowe, przekaźniki, instalacje

Wieże telekomunikacyjne

Budowa wież telekomunikacyjnych wymaga uwzględniania wielu czynników, nie tylko ściśle związanych ze stroną techniczno-budowlaną, ale także z aspektami prawnymi, w tym łączących się z oddziaływaniem obiektu na środowisko. Wypełnienie wszystkich wymogów wiążących się z projektowaniem, obsługą prawną i formalną, procesem budowlanym, instalacją wszystkich urządzeń – anten, okablowania, elektroniki i zasilania wymaga wyboru doświadczonego wykonawcy.

Wieże telekomunikacyjne

Oferta budowy infrastruktury radiokomunikacyjnej firmy Lambda obejmuje:

  • Pozyskanie lokalizacji pod budowę obiektów
  • Opracowanie dokumentacji projektowej
  • Obsługa formalno-prawna inwestycji
  • Budowa masztów antenowych, wież telekomunikacyjnych
  • Instalacja urządzeń, anten, elektryki i zasilania
Skontaktuj się z nami
Radiokomunikacja
Instalacja wzmacniacza gsm - lambda

ul. Siennicka 30, 80-758 Gdańsk

 

biuro@lambda.gda.pl