Poprawa i wzmocnienie zasięgu GSM

Używanie telefonów i urządzeń mobilnych jest dziś powszechne i niezbędne do prawidłowego funkcjonowania coraz większej liczby firm oraz instytucji. Do częstych problemów biur i innych przedsiębiorstw działających w zamkniętych pomieszczeniach należy słaby zasięg nadajników sieci 5G i GSM wewnątrz budynku. W takich przypadkach jego polepszenie jest koniecznością i służą do tego profesjonalne wzmacniacze sygnału telefonii komórkowej. Stały dostęp do informacji to warunek skutecznego i szybkiego działania, tak w biznesie, jak i w działalności instytucji publicznych. Coraz częściej problem ten dotyczy także osiedli mieszkaniowych budowanych w gęstej zabudowie, a nawet domów jednorodzinnych. Rozwiązać go może odpowiedni repeater. Jeśli chcecie Państwo wzmocnić zasięg nadajników w swoim domu lub firmie – zapraszamy do kontaktu!

Poprawa i wzmocnienie zasięgu GSM

Wzmacniacz sygnału telefonii komórkowej

Dzięki firmie Lambda polepszenie i wzmocnienie dotychczas słabego zasięgu GSM i sieci internetu mobilnego 4G czy 5G wewnątrz budynków jest łatwe do osiągnięcia. Stosując odpowiednio dobrany wzmacniacz sygnału telefonii komórkowej, można sprawić, że poprawi się jego propagacja. Co bardzo istotne, odbędzie się to bez wpływu na konstrukcję, wystrój budynku czy funkcjonowanie istniejącej wewnątrz infrastruktury. Stosujemy urządzenia certyfikowane i dopuszczone do użytku na terenie Polski. Jednocześnie mamy wymagane prawem zezwolenia do ich instalacji – przypominamy, że samodzielny montaż takiego sprzętu do wzmocnienia jest nielegalny i grozi grzywną w wysokości nawet 1000 zł.

Gdy wzmacniacz zasięgu sieci telefonii komórkowej zostanie uruchomiony, telefony i urządzenia mobilne będą funkcjonowały lepiej dzięki zwiększeniu mocy i polepszeniu jakości sygnału GSM czy 5G. Trzeba pamiętać, że aby poziom wzmocnienia był satysfakcjonujący, każde tego typu urządzenie (określane mianem repeatera) musi być dobrane do specyfiki budynku.

Wzmacniacz sygnału telefonii komórkowej

Jak sprawdzić zasięg i jakość sygnału telefonii komórkowej?

 

Obecnie oprócz GSM powszechnie korzysta się również z sieci LTE (4G) oraz 5G, które służą do bezprzewodowego łączenia się z internetem. Ich zasięg uzależniony jest od infrastruktury konkretnego operatora telefonii komórkowej, a więc ilości oraz rozmieszczenia nadajników (tzw. BTS-ów). Można go łatwo sprawdzić na mapach, które każda z takich firm udostępnia na swojej stronie. Jeśli najbliższy taki punkt znajduje się w dość dużej odległości od budynku, konieczne może być zastosowanie wzmacniacza o odpowiednich parametrach technicznych. Obecności tego urządzenia przyczyni się do wzmocnienia sygnału sieci GSM i polepszenia jego jakości.

Jednak szczególnie pod kątem zasięgu 4G oraz 5G należy pamiętać o tym, że wewnątrz budynku wpływa nie niego wiele innych czynników, w tym m.in.:

  • rozkład ścian oraz ich budowa (np. zbrojenia mogą generować zakłócenia i pogarszać moc sygnału sieci telefonii komórkowej, w tym GSM, którego polepszenie będzie wymagać zastosowania odpowiedniego wzmacniacza),
  • okoliczne ukształtowanie terenu,
  • obecność innych zabudowań w bezpośrednim sąsiedztwie.

Profesjonalna instalacja wzmacniacza sygnału telefonii komórkowej

Urządzenia repeaterowe powinny zostać zamontowane i skonfigurowane przez wykwalifikowany personel. Instalacja nieprawidłowa lub wykonana przez niewykwalifikowaną osobę niesie za sobą ryzyko wystąpienia interferencji fal sygnału telefonii komórkowej. Mówiąc prościej – źle wdrożone wzmacniacze mogą zakłócić działanie telefonu i innych urządzeń mobilnych wewnątrz budynku, podpiętych do sieci (także 5G), zamiast je ulepszyć. Firma Lambda instaluje nowoczesny sprzęt do wzmocnienia i polepszenia zasięgu GSM oraz internetu mobilnego zgodnie z obowiązującymi przepisami i uzyskuje wszystkie niezbędne pozwolenia.

Zobacz realizacje
Profesjonalna instalacja wzmacniacza sygnału telefonii komórkowej

Jak wybrać odpowiedni repeater GSM?

Jak wybrać odpowiedni repeater GSM?
Aby uzyskać pożądane zwiększenie zasięgu i wzmocnienie oraz polepszenie sygnału nadajników telefonii komórkowej, niezbędne jest dopasowanie urządzenia repeaterowego do charakterystyki planowanej eksploatacji. Wzmacniacze GSM dostępne na rynku różnią się od siebie przede wszystkim ceną, która uzależniona jest od ich specyfikacji technicznej. Kluczowa jest moc osiągana przed wybrany sprzęt. Nowoczesne modele obsługują nawet kilka częstotliwości sygnału – określane są jako dwu- lub trzypasmowe. Osoby zastanawiające się, jakie urządzenie będzie odpowiednie do wzmocnienia zasięgu i polepszenia jakości sieci telefonii komórkowej czy internetu mobilnego 5G w danym budynku, zachęcamy do kontaktu.

Firma Lambda udziela w tym zakresie fachowego doradztwa, wskazując rozwiązania najkorzystniejsze w konkretnych sytuacjach. Działając w branży już od 1989 roku, mamy ogromne doświadczenie, dzięki któremu potrafimy skutecznie wzmocnić sygnał GSM i polepszyć jego jakość w każdym miejscu. Zawsze proponujemy sprawdzone wzmacniacze zasięgi sieci telefonii komórkowej, do których mamy ogromne zaufanie.

Czym powinien cechować się profesjonalny wzmacniacz sygnału telefonii komórkowej?
Nadrzędny cel, jakim w wielu obiektach jest wzmocnienie i polepszenie zasięgu nadajników GSM, powinien być zrealizowany w sposób profesjonalny. Dlatego tak istotną kwestię stanowi wybór odpowiedniego wzmacniacza.

Repeater powinien być dostosowany do obsługi wskazanej powierzchni, a także łatwy w montażu. Ponadto warto postawić na sprzęt, którego producent przewidział monitorowanie i sterowanie parametrami pracy za pomocą aplikacji dostępnych na smartfony. W ten sposób wzmacniacz sygnału sieci telefonii komórkowej jest niezwykle wygodny w codziennym użytkowaniu oraz konfiguracji. Przy jej przeprowadzaniu firma Lambda jest w stanie również zapewnić wsparcie techniczne. Więcej informacji można uzyskać poprzez skontaktowanie się z doradcami drogą telefoniczną lub elektroniczną.

Zachęcamy do skorzystania z oferty obejmującej wzmacniacze sygnału

Jeśli wewnątrz budynku występuje konieczność polepszenia zasięgu nadajników sieci GSM i 5G, gdyż jest słaby, przez co zarówno telefon, jak i inne urządzenia mobilne działają niestabilnie – zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty. Gwarantujemy najwyższe standardy realizacji usługi, dzięki czemu jakość sygnału w danym obiekcie – czy to w domu jednorodzinnym, czy w biurowcu – ulegnie znacznemu polepszeniu.

Dostarczamy wzmacniacze sieci telefonii komórkowej pochodzące wyłącznie od renomowanych marek. Dzięki nim zyskują Państwo pewność, że zapewnią one doskonałe wzmocnienie zasięgu GSM, LTE czy 5G. Jednocześnie zagwarantują stabilność działania oraz bezawaryjne funkcjonowanie. Dodatkowo, ponieważ świadczymy kompleksowe usługi z zakresu szeroko pojętej telekomunikacji, oferujemy również profesjonalne wsparcie techniczne po wdrożeniu urządzeń.

Instalacja wzmacniacza gsm - lambda

ul. Siennicka 30, 80-758 Gdańsk

 

biuro@lambda.gda.pl