Poprawa zasięgu GSM

Poprawa zasięgu GSM wewnątrz budynków coraz częściej jest koniecznością. Używanie telefonów komórkowych, smartfonów i urządzeń mobilnych jest dziś powszechne i niezbędne do prawidłowego funkcjonowania coraz większej liczby firm i instytucji. Stały dostęp do informacji to warunek skutecznego i szybkiego działania, tak w biznesie, jak i w działalności instytucji publicznych. Coraz częściej problem słabego sygnału telefonii komórkowej dotyczy także osiedli mieszkaniowych budowanych w gęstej zabudowie, a nawet domów jednorodzinnych.

Wzmacniacz sygnału GSM, LTE - repeater GSM

Dzięki firmie Lambda poprawa zasięgu GSM wewnątrz budynków jest łatwa do osiągnięcia. Stosując odpowiednio umiejscowiony wzmacniacz sygnału GSM i LTE można sprawić, że poprawi się propagacja sygnału – mimo tego, że nie zmieni się nic w konstrukcji, wystroju budynku czy funkcjonowaniu istniejącej w nim infrastruktury – telefony i urządzenia mobilne będą funkcjonowały lepiej. Trzeba pamiętać, że każdy wzmacniacz sygnału LTE czy GSM (inaczej repeater GSM) musi być dobrany do specyfiki budynku i optymalnego poziomu sygnału. Zainstalowany na własną rękę repeater GSM będzie stwarzał wielkie zakłócenia w sieci, nawet w promieniu kilkuset metrów. Samowolne instalowanie takich urządzeń bez porozumienia z operatorami sieci jest niezgodne z prawem i zagrożone wysoką grzywną lub nawet karą pozbawienia wolności. Firma Lambda instaluje systemy poprawy zasięgu GSM zgodnie z obowiązującymi przepisami i uzyskuje wszystkie niezbędne pozwolenia.

Profesjonalna poprawa zasięgu GSM - Lambda

Działania związane z poprawą zasięgu GSM można rozpocząć już na etapie projektowania budynku, by w przyszłości uniknąć problemów związanych ze słabym bądź zerowym poziomem sygnału wewnątrz pomieszczeń. Lambda oferuje konsultacje projektowe pozwalające poprawić zasięg telefonii komórkowej w nowo projektowanych obiektach, co pozwala na uniknięcie konieczności późniejszej instalacji wzmacniaczy sygnału LTE i GSM. Natomiast w wypadku, gdy budynek już istnieje, proponujemy najlepsze z możliwych rozwiązań w zakresie doboru anten, okablowania i repeaterów  GSM oraz optymalnego rozmieszczenia ich wewnątrz obiektu. Lambda wykonuje niezbędne pomiary, przygotowuje projekt i buduje całą potrzebną instalację.

 

Jako firma dysponująca wykwalifikowaną kadrą inżynierów i techników oraz posiadająca specjalistyczny sprzęt pomiarowy, bierzemy pełną odpowiedzialność za jakość naszych prac. Nasze usługi oferujemy zarówno odbiorcom biznesowym, instytucjom publicznym, jak i osobom prywatnym. Listę firm, dla których wykonaliśmy usługi związane z poprawą zasięgu GSM przez instalację wzmacniaczy sygnału GSM, LTE, znajdziecie Państwo w zakładce NASI KLIENCI.

 

Nasze realizacje