Budowa infrastruktury radiokomunikacyjnej - Maszty antenowe, przekaźniki, instalacje

Przekazywanie informacji jest dziś jednym z najbardziej rozwiniętych obszarów gospodarki. Sprawna komunikacja to niezbędny element efektywnie działających przedsiębiorstw, instytucji publicznych i wszystkich służb państwowych. Jednak działanie systemów przekazywania informacji jest mocno uzależnione od istniejącej infrastruktury. Radiokomunikacja do dobrego funkcjonowania wymaga rozbudowanej sieci składającej się ze wszystkich niezbędnych elementów, niezależnie od tego, czy są to maszty antenowe, elektroniczna aparatura stacji przekaźnikowych czy systemy zasilające.

 

Maszty antenowe to jedne z bardziej widocznych, a zarazem najistotniejszych ogniw w działaniu wszystkich sieci radiokomunikacyjnych. Ze względu na fizyczne uwarunkowania rozchodzenia się fal radiowych są one i prawdopodobnie długo pozostaną, absolutnie niezbędne. Z masztów antenowych korzystają zarówno sieci radiotelefonów VHF (Very High Frequences), jak i sieci telefonii komórkowej GSM czy cyfrowe linie radiowe.

 

Rozbudowa infrastruktury radiokomunikacyjnej wymaga sporego doświadczenia nie tylko z powodu konieczności optymalnego wyboru miejsca czy realizacji często skomplikowanej konstrukcji, np. wysokiego masztu antenowego, ale także znajomości przepisów i doświadczenia praktycznego. Maszty antenowe często wywołują kontrowersje wśród mieszkańców okolicy. Choć polskie przepisy przy budowie wież telekomunikacyjnych dopuszczają aż kilkadziesiąt razy niższy poziom promieniowania mikrofalowego w porównaniu z regulacjami obowiązującymi w Niemczech, Japonii czy USA, a rzeczywisty poziom promieniowania jest znacznie poniżej tych wartości, to budowa masztów antenowych często spotyka się z niechęcią. Firmy doświadczone w realizacji takich inwestycji, takie jak Lambda Sp. z o.o., są przygotowane na takie sytuacje i mają wypracowane sposoby postępowania umożliwiające sprawne prowadzenie prac.

 

Oferta budowy infrastruktury radiokomunikacyjnej firmy Lambda obejmuje:

  • pozyskanie lokalizacji pod budowę obiektów
  • opracowanie dokumentacji projektowej
  • obsługa formalno-prawna inwestycji
  • systemy NMT450, GSM900, DCS1800, UMTS, LTE
  • wewnątrzbudynkowe instalacje telefonii komórkowej
  • linie radiowe

 

 

Instalcja anten